Jak se TwiCrush používá?

V TwiCrushi zadáte @jméno svého oblíbeného sledujícího nebo sledovaného, kterého byste chtěli vidět v reálu. Vyberete, zda s ním chcete jít na kafe, rande nebo rovnou na věc. A napíšete krátký vzkaz. My mu to, že jste ho označili, neřekneme - do té doby, než i on označí vás. Když je shoda vzájemná. A pak už je to na vás.

Dosáhnout shody někdy může trvat, a TwiCrush proto nabízí víc možností, jak se spárovat a také poznat nové lidi mimo vaši bublinu.

Ilustrace

Pro koho je?

Pro všechny, kdo jsou na Twitteru a měli by zájem se propojit i naživo.

Je tu pro hravé a extroverty, kteří si rádi rozšiřují své sítě kontaktů.

I pro stydlíny, introverty a lidi, kteří se cítí být pro druhé nezajímaví, a necítí se na to někoho někam pozvat přímo.

I pro ty, kteří se bojí trapasu odmítnutí.

Je tu i pro ty, kteří hledají způsob, jak dotyčnému či dotyčné na Twitteru poslat zprávu, když je na Twitteru nepřijímá.

Ilustrace

Základ TwiCrushe

  1. Musíte mít účet na Twitteru
  2. Přihlásit se do něj stejnými údaji jako na Twitter
  3. Zadáte své oblíbence - Co je crush?
  4. Čekáte na shodu - Co je shoda?
  5. Po setkání můžete své už víc než jen sledující ohodnotit.
  6. TwiCrush vám dává přehled, jak jste zde oblíbení - Co je O-O-O-metr?
  7. Umožní vám zažít tajný chat - Co je TwiChat?
  8. Můžete nahlédnout mezi ty, které ještě neznáte - Co je Twinder?
Ilustrace

Co je crush?

Odpusťte nám ten anglicismus, ale zatím jsme nenašli český ekvivalent. Slovo crush v angličtině znamená se do někoho zamilovat. V TwiCrushi to slovo používáme šířeji. Crush zde udělujete někomu, když vás zajímá a chtěl byste se s ním blíž seznámit a osobně se potkat. Nebo jste se do něj dokonce zamilovali, a nevíte, jak to posunout.

Crush je základní funkce TwiCrushe, která umožňuje oslovit lidi nepřímým a zábavným způsobem. Napište jeho @jméno do formuláře, vyberte jednu ze tří možností a přidejte vzkaz. Můžete si vybrat pozvat ho na kafe nebo pivo, na rande a nebo rovnou na sex. Můžete zadat víc možností. Vaši volbu se zatím nedozví.

Ilustrace

Co se stane po zadání crushe?

Je několik možností. Buď váš oblíbenec není zaregistrovaný, a pak se nestane nic. Vaše volba ale bude v systému stále uložená, a kdyby se někdy zaregistroval, tak na něj bude čekat.

Pokud zvolený oblíbenec používá TwiCrush, předáme mu vaši volbu, aniž bychom vyzradili, kdo ji posílá. Vaše volba se objeví v jeho skóre v O-O-O-metru (Co to je?), vzkaz mu pak přijde do tajného chatu (Co je TwiChat?).

Pokud i on označí vás, nastává shoda. Dál už je to na vás.

Ilustrace

Co je shoda?

Vám se líbí protějšek, protějšku se líbíte vy. Ideální stav je, když máte oba stejné představy - shodli jste se kafi nebo rande. Ale co když jeden zadal, že by rád rande, a ten druhý jen kafe? V tom případě vám na kartě zvoleného protějšku v sekci Shody řekneme, že se vaše představy neshodují. Musíte si to už domluvit sami.

Ilustrace

Kafe, rande, sex? Vždy respekt a obezřetnost

I když jste zadali kafe/pivo, může se při vašem setkání stát, že si dáte džus, nebo těch piv deset. Stejné je to dalšími dvěma možnostmi. Je jasné, že se na rande nemusíte zamilovat a když jdete na věc, nebudete mít chuť ani na polibek. Možnosti představují pouze základní výběr a náznak záměru a nejsou závazné. Chápeme, že je vám to možná jasné, ale kdyby se přeci jen našel někdo… Je jen na vás, v co vaše setkání proměníte. Obě strany by měly respektovat, že jde pouze o hru, která není nárokovatelná.

Buďte obezřetní v tom, co komu navrhujete. Lidé na sociálních sítích nemusí být v realitě tím, čím se na nich prezentují.

Ilustrace

Co po rande?

Na schůzku s vámi nepůjdeme, TwiCrush je tu pro vás ale hned po jejím skončení. Podělte se o to, jaké rande bylo! Vrátili jste se okouzlení? Nebo nadšení? Nebo zklamaní? Běžte na TwiCrush, na kartu dotyčného, kterou najdete ve shodách. Zmáčkněte tlačítko “Setkání proběhlo”. Objeví se vám hodnocení se sedmibodovou stupnicí. Nebojte se, protějšku neukážeme, jak jste vaše rande ohodnotili. Bude na kartě dotyčného pro vaši informaci, abyste měli přehled. Jde vlastně o poznámku pro vás.

Ohodnocené shody se poté přesunou do vlastní sekce Proběhlá setkání, aby se vám nepletly mezi těmi ještě nevyřízenými.

Hodnocenému ukážeme jeho skóre teprve tehdy, pokud bude setkání s ním hodnotit víc lidí. Ukáže se mu průměrné hodnocení ze všech schůzek, a to v rámci O-O-O-metru.

Ilustrace

Co je O-O-O-metr?

Je to TwiCrushí statistika. O-O-O-metr udává, kolik lidí vás chce okafovat, orandit nebo ofa… pardon, pomilovat!

Jsou lidé, které zájem jiných obtěžuje a není jim příjemný. Ti by si o O-O-O-metru neměli raději ani číst. Ale ti ostatní, kterým zájem ostatních lichotí a chtějí vědět, jak na tom na Twitteru jsou, bude O-O-O-metr oblíbená metrika. Zachycuje, kolik z lidí z Twitteru by s nimi rádo vyrazilo mimo online svět v každém jednotlivém účelu, který lze na TwiCrushi zadat.

O-O-O-metr je vlastně i taková zpětná vazba, z níž můžete usoudit, jak na lidi na Twitteru působíte. Někoho bude vysoký počet pusinek (tedy zadaných možností "ofa&ovat") děsit, někomu to pořád bude připadat málo.

Čím vyšší skóre O-O-O-metru, tím větší jsou naděje na shodu.

Stavem svého O-O-O-metru se můžete i pochlubit a nasdílet ho na Twitter. Do předpřipraveného tweetu můžete doplnit vlastní text a my jsme zvědaví, zda si na něj budete stěžovat, nebo se budete červenat příjemným překvapením.

A proč O-O-O? Vzniklo to ze slovní hrátky okafovat – ofakovat. Doplnili jsme ji o orandit, tedy třetí možnost, kterou lze na TwiCrushi zadat.

Ilustrace

Co je Twinder?

Vykročte mimo svoji bublinu! Twinder je část TwiCrushe, která funguje na podobném principu jako známá seznamka, jen v prostředí Twitteru. Když si ji zapnete, bude vám nabízet různé lidi, které jste na Twitteru třeba ještě neviděli. Nebo se vám tak připomenou staří známí.

Pokud vás navrhovaný člověk zaujme, můžete mu udělit kafe a tak dále, pokud ne, je tu tlačítko Nic. Ať už dáte jakoukoli volbu, nabídne se vám další. Buďte opatrní! Pokud zadáte omylem Nic, zavržený se vám v Twinderu už neukáže.

Vstupu do Twinderu mají jen ti, co jsou v něm sami ochotní být. Aby to bylo fér.

Twinder zvyšuje vaše šance na crushe a shody. A tím víc, když na začátku zadáte, zda jste žena nebo muž a to, jaké pohlaví hledáte. Budou se vám nabízet relevantnější lidé.

Twinder jde vypínat a zapínat dle libosti, měnit, koho hledáte, a případně, kdyby bylo potřeba, i vaši identitu.

Ilustrace

Co je TwiChat?

Jednostranně tajný chat. Při každé zadané volbě odesíláte svému protějšku zprávu. Ta se mu objeví v sekci TwiChat, ovšem opět bez jména odesilatele, jen s ikonkou robota. Díky chatu si ale identitu neznámého můžete přímo vykomunikovat a také si s ním něco víc říct. Máte na to ale celkem jen deset zpráv. Pak se už musíte rozhodnout, jestli vás ten druhý zaujal, a zadáte kafe, rande nebo sex. A nebo Odmítnout - tlačítkem, které je pod chatem také. Samozřejmě můžete také až do skonání věků hrát mrtvého brouka.

Ale také se samozřejmě můžete rozhodnout i dřív. Pokud zadáte některou ze tří možností, nastane shoda.

V seznamu najdete anonymní roboty a twitterové profilovky. Anonymní robot je někdo, kdo s vámi chce jít na kafe, rande atd., ale nemůžeme vám prozradit jeho identitu, protože vy jste ho dosud neoznačili. Lidé s twitterovou profilovkou jsou vaši oblíbenci, které jste označili vy, ale oni váš ještě ne. Můžete jim zkusit přidat další vzkaz. Ale šetřete s nimi, máte jen 10 zpráv. Snažší je si je nahnat na Twitteru.

Doporučujeme psát vzkazy adresné - na míru osobě, které crush posíláte. Obligátní Ahoj může v TwiChatu fungovat stejně špatně jako jinde na chatech a seznamkách. Naopak adresný, vtipný a propracovaný vzkaz může velmi napomoci tomu, aby s vámi protějšek chtěl pokecat. Vzbuďte jeho zájem!

Ilustrace

O Twicrush

První verze vznikla na podzim 2022 a fungovala až do půlky roku 2023. Bohužel pak změnil Twitter pravidla a zpoplatnil API, takže přestala fungovat spousta funkcí, a tak byl TwiCrush zavřen a databáze smazána.

V září 2024 vyslyšeli autoři občasné stesky po této službě, a tak se rozhodli jej znovu zprovoznit.

Začínáme tedy v polovině září v testovacím provozu. Rozsah funkcí by měl být podobný, jako u předchozí verze, jen s omezenými algoritmy (například verze API "Basic" neumožňuje pracovat se seznamem vašich followerů, takže doporučování lidí, které sledujete, bude méně přesné).

"Dvojí" přihlášení

Přihlašování přes Twitter má již několik let, zhruba od roku 2022, problém za následujících okolností: pokud (1) máte Android, (2) máte nainstalovanou aplikaci Twitter a (3) kliknete na odkaz na web, který používá twitterové přihlášení přes OAuth2, tak se neprovede přesměrování na přihlašovací stránku Twitter; místo toho se opět aktivuje aplikace s připravenou stránkou.

Systémové řešení není. Uživatelské řešení je poněkud komplikovanější: musíte v Nastavení Androidu najít Aplikace, vybrat aplikaci X (Twitter) a v nastavení Otevírat ve výchozím nastavení vybrat možnost Nepovolovat aplikaci otevírat odkazy. Bohužel, toto není schůdná cesta pro uživatelské aplikace.

Druhá možnost je pamatovat si na to a otvírat Twicrush v prohlížeči, namísto kliknutí na odkaz v aplikaci Twitter. Ale ani to není moc schůdné.

Proto používá Twicrush v případě otevření v nativní aplikaci na mobilním zařízení starou verzi přihlášení, která tento problém nemá. Stará verze přihlášení vypadá jinak a v popisu tvrdí, že dáváte přístup ke čtení tweetů atd. Pravda je taková, že Twicrush čtení tweetů nepotřebuje, ale přesto to u některých pozornějších uživatelů vyvolává pnutí.

Roadmapa

Na čem pracujeme?

  • • Možnost vyplnit víc informací o sobě, jako jsou třeba "koníčky", "ideální první rande" nebo "Zeptej se mě na..."
  • • Prémiové placené funkce nebo reklama (ano, přístup k API stojí 100 USD každý měsíc)